Czy ubezpieczenie turystyczne możemy kupić na ostatnią chwilę?

Czy ubezpieczenie turystyczne możemy kupić na ostatnią chwilę?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo podróżujemy. Mowa zarówno podróżach prywatnych, jak i o podróżach służbowych. Nie da się ukryć, że spędzanie czasu poza granicami naszego kraju wiąże się z tym, że potrzebujemy dodatkowego ubezpieczenia. Posiadanie ubezpieczenia na wyjazd może mieć różną formę. Innego ubezpieczenia potrzebujemy, gdy wyjeżdżamy na tygodniowy urlop, a innego, gdy jedziemy do pracy poza granicę naszego kraju. W dzisiejszym artykule chcemy się skupić na pierwszej sytuacji, a więc tej przyjemniejszej.

Zalety ubezpieczenia turystycznego

Mogłoby się wydawać, że biura turystyczne oferują nam Ubezpieczenia kraków (www.superpolisa.pl) na czas wyjazdu, które mamy tak naprawdę w cenie wyjazdu. Jednak czy ktokolwiek z nas zastanawiał się nad tym, czy to ubezpieczenie ma odpowiedni zakres? Raczej nie do końca. Gdy wczytamy się w warunki ubezpieczenia, które najczęściej są opisane drobnym druczkiem, to nie jest już tak kolorowo. W gratisie owszem otrzymujemy ubezpieczenie, ale tak naprawdę jest to jedynie podstawowy zakres ubezpieczeniowy. Jest to ubezpieczenie raczej do drobnych zdarzeń, jak skaleczenie się, czy też uciążliwy ból głowy.

Na wypadek poważniejszych zdarzeń takie ubezpieczenie nam nic nie daje. Dopiero spokojnie możemy wypoczywać w momencie, w którym zdecydowaliśmy się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Dzięki ubezpieczeniu turystycznym otrzymujemy w razie potrzeby darmowy pobyt w szpitalu, darmowy transport medyczny oraz transport zwłok w przypadku poważnego wypadku.

W ramach ubezpieczenia turystycznego możemy także liczyć na dodatkowe ubezpieczenie bagażu, jak i ewentualne odszkodowanie za opóźniony lot. Jak widać na załączonym obrazku, jest dosyć sporo zalet ubezpieczenia turystycznego.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Naprawdę w ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymujemy sporo korzyści. Niektóre osoby uważają, że jest to związane z wysokimi kosztami zakupu ubezpieczenia. Czy tak jest rzeczywiście? Absolutnie nie. Będziemy w ogromnym szoku, że ubezpieczenie turystyczne jest takie tanie. Można kupić nawet ubezpieczenie turystyczne dla dwóch osób w cenie kilkudziesięciu złotych. Mowa o tygodniowej ochronie.

A czy ubezpieczenie turystyczne możemy kupić na ostatnią chwilę? Jak najbardziej tak. Grunt, aby je kupić najpóźniej w dniu wylotu. Ubezpieczyciel prosi o podanie informacji, czy wszyscy ubezpieczyciele już wylecieli z kraju, czy też nie. Jest to niezwykle ważne.

ubezpieczenia Kraków, ubezpieczenie turystyczne, polisa na okres wyjazdu wakacyjnego